دانشگاه علوم پزشکی مازندران
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1397/04/13 تعداد بازدید: 253
دانشگاه علوم پزشكي مازندران جزو 10 دانشگاه برتر جهان اسلام شد
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اعلام كرد :دانشگاه علوم پزشكي مازندران جزو 10 دانشگاه برتر جهان اسلام شد/امضاء تفاهم نامه با دانشگاه هاي روسيه و فرانسه /نقاط ضعف پزشك خانواده رفع مي شود /اغماضي در قصور پزشكي نداريم / در تامين دارو مشكلي نداريم

دكتر سيد عباس موسوي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران از انتخاب دانشگاه علوم پزشكي مازندران بعنوان10 دانشگاه برتر در ميان دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور خبر داد و اظهار كرد: به گزارش پايگاه استنادي علوم جهان اسلام، 182 دانشگاه كشور در اين ارزيابي حضور داشتند و تحت 26 شاخص رتبه بندي شدند.

وي با اشاره به اينكه در رتبه داخلي، رتبه نهم را كسب كرديم، اضافه كرد: اين موفقيت، پتانسيل بالاي دانشگاه و پيشرو بودن در فعاليت ها را نشان مي دهد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه در گذشته رقيب اصلي كشورمان مان در گزارش هاي پايگاه استنادي علوم جهان اسلام  دانشگاه هاي تركيه و مصر بودند، خاطرنشان كرد: مصر را سالها پيش پشت سر گذاشتيم و هم اكنون با پشت سر گذاشتن تركيه توانستيم جزو دانشگاه هاي برتر جهان اسلام قرار بگيريم.

 

امضاء تفاهم نامه با دانشگاه هاي روسيه و فرانسه

دكتر موسوي يادآور شد: متاسفانه دانشگاه هاي موجود در استان ها تجميع نيستند و ظرفيت هايشان جداگانه بررسي مي شود درحاليكه ظرفيت هاي دانشگاهي در كشورهاي ديگر بصورت تجميع است.

وي از تعامل دانشگاه علوم پزشكي مازندران با دانشگاه هاي فرانسه و روسيه خبر داد و افزود: هيات هايي به كشورهاي مذكور اعزام كرديم و درصد انعقاد تفاهم نامه هستيم تا اقدامات مشتركي را انجام دهيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ادامه داد: در تلاش هستيم تيپ دانشگاه را از تيپ دو به يك ارتقا دهيم و در اين زمينه اقداماتي را انجام داديم.

 

نقاط ضعف پزشك خانواده رفع مي شود

دكتر موسوي در رابطه با پزشك خانواده گفت: با همكاري وزارت بهداشت در حال رفع نقاط ضعف در اجراي پزشك خانواده هستيم.

وي با اشاره به اينكه در اين راستا 12 گام پيش بيني شده تا مشكلات به تدريج رفع شود، افزود: بدنبال آن هستيم تا سيستم ارجاع و پزشك خانواده به نقطه مشتركي برسند.

 

اغماضي در قصور پزشكي نداريم

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه هيچ اغماضي در قصور پزشكي نخواهيم داشت، خاطرنشان كرد: بدنبال آن هستيم كه سيستم را ترغيب كنيم تا خطاها را گزارش كند و اين مساله در دراز مدت به نفع مردم است.

دكتر موسوي با اعلام اينكه خطاهاي پزشكي در مازندران نسبت به كشور وضعيت معمولي دارد، اضافه كرد: در اين ارتباط كميسيون هاي قانوني فعال بوده و همه موارد مشكوك را به اين كميسيون ها ارجاع مي دهيم.

وي با بيان اينكه سالانه 50 هزار مرگ در اثر خطاهاي پزشكي در فرانسه رخ مي دهد، يادآور شد: در همه بخش ها خطا وجود دارد و حوزه پزشكي هم مستثني از اين امر نيست.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران تاكيد كرد: در بخش هايي كه در ارائه خدمت كوتاهي صورت گيرد، با قاطعيت ورود پيدا مي كنيم.

 

در تامين دارو مشكلي نداريم

دكتر موسوي در رابطه با ارائه يونيت هاي دندانپزشكي براي بيماران خاص گفت: در اين زمينه يكسري مشكلات ناشي از معضلات فرهنگي داريم كه بايد رفع شود.

وي با اعلام اينكه همه بخش هاي بهداشتي و درماني موظف به ارائه خدمت به بيماران خاص هستند، افزود: يونيت ويژه دندانپزشكي در بيمارستان بوعلي مستقر بوده و آماده ارائه خدمات به اينگونه بيماران است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اعلام اينكه در تهيه و تامين دارو در شرايط فعلي مشكلي نداريم، خاطرنشان كرد: بخش دارو از ارز دولتي استفاده مي كند و ارزهاي غيررسمي نيز در اين زمينه تاثيري نخواهد داشت.

دانشگاه علوم پزشكي مازندران جزو 10 دانشگاه برتر جهان اسلام شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal