دانشگاه علوم پزشکی مازندران
۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1397/04/20 تعداد بازدید: 171
برگزاري سمينار علمي تازه هاي پزشكي در فوتبال و افتتاح مركز معاينات پزشكي درجه D آسيا در مازندران
سمينار علمي تازه هاي پزشكي در فوتبال با سخنراني دكتر سيف برقي رئيس كميته پزشكي فدراسيون فوتبال ايران ، بهروان رئيس هيات فوتبال مازندران و جمعي از پزشكان، مربيان و بازيكنان فوتبال در سالن آيت الله كوهستاني دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد.

سمينار علمي تازه هاي پزشكي در فوتبال با سخنراني دكتر سيف برقي رئيس كميته پزشكي فدراسيون فوتبال ايران ، بهروان رئيس هيات فوتبال مازندران و با حضور جمعي از ورزشكاران، پزشكان باشگاه‌ها و مربيان در سالن آيت الله كوهستاني دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد.

دكتر توحيد سيف برقي امروز  در سمينار تازه هاي پزشكي فوتبال به اهميت و نقش علم پزشكي در ورزش و فوتبال پرداخت و اظهار داشت: نقش علم پزشكي در ورزش و فوتبال واضح و تاثيرگذار بوده و تمام تشكيلات تيم‌هاي ورزشي بر اين موضوع تاكيد ويژه دارند ضمن اينكه اثرات آن در جلوگيري و پيشگيري از آسيب و توانبخشي آسيب در حين مسابقات به خوبي مشهود است.

وي افزود: هدف از برگزاري اين همايش در راستاي سياست‌هاي تمركززدايي آموزش پزشكي در فوتبال است و بر اساس طراحي كميته فوتبال مقرر شد كلاس‌هاي آموزشي مختلف در مرحله اول در تمامي استان‌ها آموزش‌هاي لازم مانند آسيب به سر، معاينات قلبي عروقي و تمامي موارد كه مرتبط با سلامت ورزشكار است انجام شود.

رئيس كميته پرشكي فدراسيون فوتبال كشور با اعلام اينكه در برنامه سا ل98 اين همايش‌ها و برنامه‌هاي آموزشي با كمك فناوري آي تي به صورت هفتگي براي كل كشور برنامه‌ريزي شده است،گفت: تمام هيئت‌هاي پزشكي فوتبال و ورزشكاران ،مربيان وپزشكان مي‌ توانند روز و ساعت خاص مسائل مربوط به روانشناسي، توانبخشي، آسيب، تاثير مواد مخدر و تمام مسائلي كه مربوط به ورزش است را آموزش ببينند.

وي ادامه داد: با اين روش برنامه "برنامه يك روز در سال " به برنامه هاي هفتگي با بهترين اساتيد برگزار مي شود تا همه ي افراد مرتبط با اين موضوع از آموزش هاي اساتيد بهره مند شوند.

غلامرضا بهروان رئيس هيات فوتبال مازندران  نيز در سخناني به تاثير تكنولوژي هاي نوين در ورزش بويژه در فوتبال اشاره كرد و گفت: تكنولوژي و علم نوين در رشته ورزشي فوتبال به لحاظ جسمي و روحي نقش مهمي دارد.

وي افزود: عمده ترين يافته هاي پژوهشي اين است كه با استفاده از تكنولوژي هاي نوين ورزشي، آماده سازي ورزش كاران، و نتيجه گيري قهرمانان ارتقا مي يابند.

رئيس هيات فوتبال مازندران گفت: همچنين استفاده از تكنولوژي نوين در افزايش انگيزه، اعتماد به نفس، آماده سازي، عزتمند كردن تمرين و در مجموع بر نتيجه گيري اثرگذار بوده است.

وي با بيان اينكه امروزه در فوتبال توسعه يافته هيچ چاره اي نداريم كه از علم نوين بهره گيري كنيم و ازتفكر و شيوه هاي سنتي خارج شويم، ادامه داد: علم نوين به غير از سلامت در اقتصاد تيم هم اثرگذار است.

بهروان گفت: بطور مثال الان تيم يوونتوس ايتاليا قرارداد كلان با بازيكن فوتبال ' رونالدو ' مي بندد و كادر پرشكي خودش را براي يك ماه براي سلامت روحي و جسمي اين بازيكن هزينه مي كند براي اينكه سلامت روحي و جسمي يك بازيكن براي ان تيم خيلي مهم است.

وي افزود: علوم زيادي در علم تمرين وجود دارد كه با كمك علم پزشكي ميزان آسيب ديدگي كاهش پيدا مي كند كه به دليل اهميت اين امر تمام تيم‌ها، باشگاه‌ها و ورزشكاران به علوم مختلف پزشكي روي آوردند تا از آن نتيجه مفيد كسب كنند.

دكتر فرزاد گوهردهي رئيس كميته پزشكي هيات فوتبال استان مازندران و دبير اجرايي  اين سمبنار نيز با بيان اينكه اين براي نخستين بار است كه همايش پزشكي يك روزه با حضور ورزشكاران، پزشكان باشگاه‌ها و مربيان در استان مازندران  برگزار مي شود افزود : هدف از برگزاري اين همايش، ارتقا سطح دانش اين گروه از جامعه هدف بوده كه مسائل پزشكي در زمينه دوپينگ، احياي قلبي ريوي، معاينات ورزشكاران، آسيب‌هاي زانو،كنترل اضطراب براي ورزشكاران آشنايي با داروهاي ممنوعه پيشگيري از آسيب‌ها و توانبخشي است.

وي با بيان اينكه براي تمامي شركت كننده‌ها گواهي حضور در سمينار صادر مي‌شود ضرورت آموزش پزشكي فوتبال ، آشنايي با قوانين مبارزه با دوپينگ ، پيشگيري از آسيب هاي ورزشي ، احياي قلبي و عروقي ويژه مربيان و بازيكنان ، لزوم معاينات قلبي و عروقي و آشنايي با عوارض مواد مخدر ،الكل و روانگران ها از جمله مباحث ارائه شده توسط پرشكان بود.

همچنين در راستاي تمركززاديي پزشكي فوتبال كشور، پنجمين كلينيك جامع تخصصي پزشكي با همكاري هيات فوتبال استان مازندران در مركز قلب مازندران افتتاح شد.

برگزاري سمينار علمي تازه هاي پزشكي در فوتبال و  افتتاح مركز معاينات پزشكي درجه D آسيا  در مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal